0
Twój koszyk

Pieluchy wielorazowe- jak zacząć. Poczytaj jak to było u mnie.

Pieluchy wielorazowe-jak zacząć? Będziecie rodzicami, gratulacje, a każdy rodzic chce jak najlepiej dla swoich dzieci. W mediach huczą cudowne jednorazowe pieluszki wytrzymają aż 12 godzin, zero przecieków, a twój maluszek prześpi całą noc! Ja jako oczekująca na moją córeczkę przyszła matka zastanawiałam się jak pielęgnować swoje maleństwo.

„Przeczesując” ogrom internetu, znalazłam hasło: pieluchy wielorazowe! Otulacze! wełniane! Aio! Tetra! Snappi! Prefold! Lanolina! O nie nic nie wiem co to za chaos.

A dalej hasła odparzenia, poparzenia przez pieluszki jednorazowe, szkodliwy żel w pieluszkach. W poradnikach „smaruj kremem podczas każdej zmiany pieluszki. O nie! Jak to moje malutkie dziecko, mam „gotować” w tej chemii? Smarować kremem? Narażać na wszelkie niebezpieczne środki chemiczne. I tak postanowiłam, że nauczę się używać pieluchy wielorazowe!

Pieluchy wielorazowe- od kiedy, jak zacząć.

Start

Pieluchy wielorazowe od kiedy. Najlepiej zacząć jak wrócicie ze szpitala a Twoje ciało pozwala działać. Wyposażyłam swoją wyprawkę w zestaw pieluszek od jednej z mam na grupie fb dotyczącej pieluszek wielorazowych. Zakupiłam stos tetry, zapinkę do niej oraz proszek do białego. Gdy wróciłam z córką do domu zdjęłam jej jednorazówkę. Aby za chwilę wraz z mężem założyć pierwszą pieluszkę wielorazową.

Czy było idealnie, jasne, że NIE! Lecz każda kolejna niezużyta jednorazowa pielucha napawała nas mega dumą. I mijały dni, miesiące nastało lato i ktoś znów zapytał, ej a jaki krem używacie, że wasza córka nie ma odparzeń: wiesz my używamy pieluszek wielorazowych, a pupę dziecka smarujemy sporadycznie olejkiem ze słodkich migdałów, masłem shea i lanoliną.

Często przewijają się informacje: „zacznę jak dziecko podrośnie” „pieluszki dla noworodka są na chwilę”. A ja mówię: zaczynaj od razu, bo zmian przy noworodku jest „milion”. Gdy już czwarty raz podkładasz czystą tetrę pod pupkę a maleństwo zaczyna robić kupkę/siku to bez problemu bierzesz kolejną a pozostałe do prania.

Wielopieluchowanie noworodka. Miłość do wełny

W czym się najbardziej rozkochałam? W wełnie! Otulacze z dzianiny a w środku pieluszka tetrowa lub wkład z burtami. Gatki wełniane a w środku pieluszka formowanka. W chłodniejsze dni longi/baggy (spodnie wełniane) a w środku pieluszka formowanka.

Do przemywania dziecka używałam wody i wielorazowych myjek z flaneli. Wodę miałam w termosie obok przewijaka, wlewałam ją miseczki i moczyłam myjkę. Zużytą dorzucałam do kosza z praniem. A prania przy maluszku było mnóstwo!

Swoje własne otulacze

Gdy moja córka wyrastała z pieluszek w rozmiarze noworodkowym, moje krawieckie serce zapragnęło, uszyć własne otulacze, gatki, longi. Z radością i zaciekawieniem poszukiwałam wełnianych sweterków w pobliskim sklepie z odzieżą używaną. Kolejno je prałam, suszyłam, kroiłam, tworzyłam wełniane pieluszki. I tak powstały Ratuski, pieluszki, które w zimie grzały, w lecie chłodziły, a delikatna dzianina opatulała bez odcisków zarówno szczuplejsze jak i pulchniejsze dzieci.

Działaj! Jak zacząć-najlepiej szybko.

Odwagi i wiary w siebie! Chcesz pieluchować wielorazowo: dla dziecka, dla ekologi, dla oszczędności, z ciekawości, pokazać teściowej, że ty nie pierzesz tylko pralka? Każdy powód jest dobry! Warto działać zgodnie z swoimi przekonaniami i nie zastanawiać się jak zacząć pieluchować wielorazowo tylko poprostu zacząć.


	

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *