0
Twój koszyk

Co to jest pieluchowanie wielorazowe?

Już wszystko tłumaczę

Pieluszkowanie wielorazowe jest to używanie pieluszek wielokrotnego użytku, można je prać-suszyć i znów zakładać. Zakładamy dziecku pieluszkę, która nie przemaka a w środku jest materiał chłonny.

Rodzaje pieluszek, które mają na celu zatrzymanie wilgoci, aby nie wypuszczały na zewnątrz

Otulacz z materiału pul nie posiada warstwy chłonnej. Jest to sama osłonka Konieczne jest zastosowanie pod otulacz formowanki, prefoldu, tetry lub wkładu chłodnego.

Otulacz pul sio- snap in one czyli zepnij w jedno. Ma już wbite napy aby zapiąć gotowy wkład typ sio. Napy firmy Mommy Mouse są zupełnie inne niż pozostałych firm.

Gatki pul krótkie spodenki z materiału PUL, ściągacze wykonane są z mikropolaru. Pod spód zakładamy formowankę lub tetrę czy prefold spięte kamerką snappi.

Longi pul długie spodnie z nogawkami z mikropolarum z częścią gatkową z pulu

Otulacz wełniany z dzianiny sweterkowej materiał jest naciągliwy, elastyczny. Nie odciska ciałka, idealnie pokrywa formowanki, wkłady oraz tetrę

Otulacz z tkaniny wełnianej materiał nie rozciągliwy, uszyty z marynarki lub spodni (lub z nowej wełny). Jest cieńszy i często wybierany na lato.

Pieluszka wełniana jest w 100% naturalna. Materiał jest oddychający,termoregulujący, czyli latem odprowadza ciepło dzięki czemu skóra dziecka jest chłodna, a zimą zatrzymuje ciepło. Pieluszki wełniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji, lecz nie trzeba jej powtarzać po każdym założeniu otulacza, nawet pomimo prania. Kurację z lanoliny powtarzamy, w momencie przeciekania pieluszki, szczegóły pielęgnacji można znaleźć tutaj.Ponadto pieluszki mogą mieć nabite napy aby zapiąć gotowy wkład sio.

Gatki wełniane są to krótkie spodenki wełniane, pod które zakładamy formowankę lub tetrę czy prefold spięte kamerką snappi. Wykonujemy kuracje z lanoliny.

Baggy– spodnie z wszytymi gatkami wewnątrz lub dwustronne uszyte z materiału sweterkowego. Pod spód można założyć  tetrę zapiętą spinką snappi lub formowankę.

Materiały/pieluszki, które są warstwą chłonną

  • wkłady długie, krótkie, z burtami, różne kombinacje materiałów, wielkości
  • prefoldy, evoflaty, wkłady ręcznikowe składane,
  • tetra bielona, niebielona, o splocie birdseye, i inne rodzaje,
  • booster czyli taki mniejszy wkład, który ma na celu zwiększenie chłonności

W akcesoriach możesz odnaleźć:

wkładki wełniane, które wzmocnią nieprzemakalność pieluszki, ochronią pieluszkę wełnianą przed zabrudzeniem i sfilcowaniem.

Zapinka snappi

Myjki wielorazowe

W duchu zero waste można używać pieluszek uszytych z materiałów, które pierwotnie miały inne przeznaczenie a obecnie dano im szanse na nowe „życie”, czyli pieluszka uszyta z wełnianego swetra, myjka uszyta z pościeli flanelowej.

Świat pieluszek wielorazowych jest przyjazny dla skóry dziecka, dla środowiska oraz dla Twojego portfela. Jednak ogrom materiałów i typów pieluszek czasem zniechęca do podjęcia tematu ich używania. Aby pokazać Ci, że warto używać wielorazowych rzeczy podczas pielęgnacji i pieluchowania swojego maluszka postaram się w kolejnych wpisach przybliżyć tą tematykę.

Pieluchowanie wielorazowe to jest jedna z dróg ekologicznego podejścia do środowiska. Ilość wody używana do prania jest znikoma w porównaniu do wody potrzebnej do wyprodukowania jednorazówek. Gigantyczne ilości odpadów pieluszkowych czyli pieluszki, chusteczki, podkłady do przewijania przytłaczają nasza planetę. Ważny jest również aspekt psychologiczny, czyli lepsze samopoczucie, gdy wiemy, że dajemy swojemu dziecku to co naprawdę jest dla niego dobre pozbawione chemicznych szkodliwych składników.

Pieluszki Ratuski to moja marka pieluszkowa, stworzona od podstaw na materiałach pochodzenia upcyklingowego.Wełna upcykling/recykling– to jest wełna, która była już używana, a ja daję jej „nowe życie”. Ubrania pochodzą głównie ze sklepów z odzieżą używaną. Kolejno są prane i starannie przygotowane do szycia.

Pieluszki mojego autorstwa są bardzo miękkie, nie odciskają i bardzo łatwo się je zakłada. To są właśnie otulacze wełniane z dzianiny: https://ratuski.pl/kategoria-produktu/otulacze-dzianinowe/ Wraz z rozwojem dodałam do mojego sklepu https://ratuski.pl, kolejne produkty, które opisałam w zakładce https://ratuski.pl/pieluszkowe-abc/. Tam również znajdziesz opis pielęgnacji wełnianych rzeczy.

Znajdziesz u mnie cały niezbędnik pieluchowy w zakładce akcesoria https://ratuski.pl/kategoria-produktu/akcesoria/: zapinkę snappi, tetrę, myjki, kuracjuszki, czyli gotowe kostki do lanolinowania, lawendę w eleganckich woreczkach.

Warto uczestniczyć na profilu https://www.facebook.com/Pieluszki-Ratuski-101546147888505 , tam pojawiają się niespodzianki cenowe, konkursy i urywki z mojego szyciowego życia.

Zapraszam Cię do poczytania oraz podjęcia pieluszkowania wielorazowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *